Hallitus

Liito ry:n hallitukseen kuuluu puheenjohtajan lisäksi kymmenen kevätkokouksessa valittua varsinaista jäsentä. Toimikausi on kaksi vuotta. Hallituksessa on kutsuttuina jäseninä ollut lisäksi kaksi opiskelijajäsentä.

Hallitus 2019

Puheenjohtajisto

Puheenjohtaja
Kasper Salin
kasper.salin(at)jyu.fi
työvaliokunta, kansainväliset asiat
Puheenjohtaja Kasper Salin kasper.salin(at)jyu.fi työvaliokunta, kansainväliset asiat
Varapuheenjohtaja
Heli Hämäläinen
heli.h.hamalainen(at)gmail.com
työvaliokunta, koulutus, työhyvinvointi
Varapuheenjohtaja Heli Hämäläinen heli.h.hamalainen(at)gmail.com työvaliokunta, koulutus, työhyvinvointi
Varapuheenjohtaja
Terhi Huovinen
terhi.huovinen(at)jyu.fi
työvaliokunta, tiedotus
Varapuheenjohtaja Terhi Huovinen terhi.huovinen(at)jyu.fi työvaliokunta, tiedotus

Hallituksen jäsenet

Mirva Ikola
mirva.ikola(at)hotmail.com
terveystieto, tiedotus
Mirva Ikola mirva.ikola(at)hotmail.com terveystieto, tiedotus
Esa Mäki-Tulokas
esa.maki-tulokas@careeria.fi
ammatillinen, tiedotus, terveystieto
Esa Mäki-Tulokas esa.maki-tulokas@careeria.fi ammatillinen, tiedotus, terveystieto
Jouko Niemelä
jouko.niemela@taivalkoski.fi
tiedotus, terveystieto
Jouko Niemelä jouko.niemela@taivalkoski.fi tiedotus, terveystieto
Satu Ovaska
satu.ovaska(at)savonlinna.fi
tiedotus, terveystieto
Satu Ovaska satu.ovaska(at)savonlinna.fi tiedotus, terveystieto
Ville Pesonen
ville.p.pesonen(at)opedu.kuopio.fi
koulutus, työhyvinvointi, terveystieto
Ville Pesonen ville.p.pesonen(at)opedu.kuopio.fi koulutus, työhyvinvointi, terveystieto
Heidi Rautajoki
heidi.rautajoki(at)gmail.com
koulutus, työhyvinvointi, terveystieto
Heidi Rautajoki heidi.rautajoki(at)gmail.com koulutus, työhyvinvointi, terveystieto
Mari Silvennoinen
mari.silvennoinen(at)edu.vaasa.fi
koulutus, työhyvinvointi, terveystieto
Mari Silvennoinen mari.silvennoinen(at)edu.vaasa.fi koulutus, työhyvinvointi, terveystieto
Eva-Greta Snäll
greta.snall(at)turku.fi 
Koulutus, työhyvinvointi, terveystieto
Eva-Greta Snäll greta.snall(at)turku.fi Koulutus, työhyvinvointi, terveystieto

Opiskelijajäsenet

Jani Laaksonen
opiskelijajäsen
jani(at)laaksonen.in
koulutus, työhyvinvointi, opiskelijayhteydet
Jani Laaksonen opiskelijajäsen jani(at)laaksonen.in koulutus, työhyvinvointi, opiskelijayhteydet
Elina Kallinen 
opiskelijajäsen
elina.m.kallinen(at)student.jyu.fi
tiedotus, opiskelijayhteydet
Elina Kallinen opiskelijajäsen elina.m.kallinen(at)student.jyu.fi tiedotus, opiskelijayhteydet