Liikunnanopettajakerhot ja -yhdistykset

Espoon Liikunnanopettajakerho
Pj. Heikki Saloranta, e-mail: heikki.saloranta(at)espoo.fi, p.050-563 1006
Siht. Soila Saarnio, e-mail: soila.saarnio(at)espoo.fi, p. 050-563 7114


Helsingin seudun Liikunnan ja Terveystiedon Opettajat ry.
Pj. Heli Hämälälinen, e-mail: hslo2015(at)gmail.com, p. 040-8454375
Siht. Karoliina Mäkäräinen , e-mail: hslo2015(at)gmail.comp. 050- 5243198


Hyvinkään seudun Liikunnanopettajakerho
Pj. Reetta Rautio, e-mail: reetta.rautio(at)hyvinkaa.fi, p. 0400-871 864


Jyvässeudun liikunnan ja terveystiedon opettajat ry.
Pj. Eero Kauppi, e-mail: eero.kauppi(at)jkl.fi p. 040-718 5667
Siht. Jani Laaksonen, e-mail: jani(at)laaksonen.in p. 040-549 4945


Kuopion seudun liikunnanopettajakerho
Yhteyshenkilö: Harri Tiilikainen, e-mail: harri.tiilikainen(at)opedu.kuopio.fi, p. 0400-978 400





Kymenlaakson liikunnanopettajat ry.
Pj. Antti Kaunisto e-mail: antti.kaunisto(at)edukouvola.fi, p. 020 6156 742
Siht. Sami Vastamäki, e-mail: sami.vastamaki(at)edukouvola.fi, p. 040-558 9407


Lahden seudun Liikunnan ja Terveystiedon Opettajat 
Pj. Eeva Kanerva-Loeher, e-mail: eevaloehr(at)gmail.com, p. 050-436 6681
Siht. Minna Jämsen, e-mail: minna.jamsen(at)edu.lahti.fi, 040-727 8214


Mikkelin seudun Liikunnaopettajakerho
Pj. Kalle Bäck, e-mail: kalle.back(at)edu.mikkeli.fi, p. 040-590 7479

Oulun Seudun Liikunnan ja Terveystiedon Opettajat ry (OSLO ry)
Pj. Saila Romakkaniemi, e-mail:saila.romakkaniemi(at)eduouka.fi, p.0400 846 735
Siht. Eeva Kukkonen, e-mail: eeva.kukkonen(at)eduouka.fi, p. 040 596 6063


Porvoon Seudun liikunnanopettajat ry
Pj. Suvi Hanttu, e-mail: mononsu(at)gmail.com, p. 050-404 9617
Siht. Laura Vepsäläinen, e-mail: laura.vepsalainen(at)porvoo.fi, p. 041-465 5354


Salon seudun liikunnanopettajat ry.
Pj. Ari Ylä-Mononen, e-mail: ari.ylamononen(at)salo.fi  p. 044-778 6126
Siht. Tapio Koivisto, e-mail: tapio.koivisto(at)salo.fi, p. 044-295 5505

Savonlinnan seudun liikunnanopettajat ry. 
Pj. Satu Ovaska, e-mail: satu.ovasta(at)savonlinna.fi, p. 050-567 4210
Siht. Salla Pulkkinen, e-mail: salla.pulkkinen(at)savonlinna.fi  p. 050-368 2286

Tampereen seudun liikunnan ja terveystiedon opettajat ry.
Pj: Anne-Mari Jussila, email. anne-mari.jussila@elisanet.fi, 044-2882123, 
Siht. Joonas Kalari, e-mail: joonas.kalari(at)gmail.com, 040-754 7064


Turun seudun liikunnanopettajat ry.
Pj Eva-Greta Snäll, e-mail: eva-greta.snall(at)turku.fi , p. 040-829 4429
Siht. Santeri Paajanan, e-mail: santeri.paajanen@turku.fi, p. 040-778 3735


Vaasan Liikunnanopettajakerho
Yhteyshenkilö: Mari Silvennoinen, e-mail: mari.silvennoinen(at)edu.vaasa.fi, p. 0400-567 861


Aurinkorannikon liikunnan ja terveystiedon opettajien kerho
Pj Heleena Kullas, e-mail: heleenakullas(at)hotmail.com, p. 040-413 6147
Yhteyshenkilö: Seija Tanhuanpää, e-mail: seija.tanhuanpaa(at)suomalainenkoulu.net, p. 040-574 0463