Kerhot

Liikunnanopettajakerhot ja -yhdistykset

Liiton sääntöjen 5 §:n mukaan "jäsenet voivat muodostaa rekisteröityjä tai rekisteröimättömiä paikallisyhdistyksiä. Paikallisyhdistyksen varsinaisiksi jäseniksi voivat liittyä toiminta-alueella asuvat Liikunnan ja Terveystiedon Opettajat ry:n jäsenet ja ulkojäseniksi kaikki alueella liikuntaa opettavat opettajat. Yhdistyksen hallitus voi hyväksyä myös muita henkilöitä ulkojäseniksi." Yksi näkyvimmistä yhteistyömuodoista kerhojen ja liiton välillä on eri puolilla Suomea järjestettävät täydennyskoulutustilaisuudet.

Espoon Liikunnanopettajakerho

Pj. Heikki Saloranta, e-mail: heikki.saloranta(at)espoo.fi, p.050-563 1006
Siht. Soila Saarnio, e-mail: soila.saarnio(at)espoo.fi, p. 050-563 7114

Helsingin seudun Liikunnan ja Terveystiedon Opettajat ry.

Pj. Heli Hämälälinen, e-mail: hslo2015(at)gmail.com, p. 040-8454375
Siht. Elli Piispa, e-mail: elli.piispa(at)espoo.fi

Hyvinkään seudun Liikunnanopettajakerho

Pj. Reetta Rautio, e-mail: reetta.rautio(at)hyvinkaa.fi, p. 0400-871 864

Hämeenlinnan seudun liikunnanopettajat ry.

Pj Tiina Kivinen, e-mail: tiina.kivinen(at)hameenlinna.fi, p. 045-7730 2064
Siht. Jorma Kukkonen, e-mail: jorma.kukkonen(at)hameenlinna.fi, p. 050-3500 186

Jyvässeudun liikunnanopettajat ry.

Pj. Kasper Mäkelä, e-mail: kasper.makela(at)jyu.fi, p. 050-5757 479
Siht. Minna Melender, e-mail: minnamelender(at)gmail.com, p. 050-585 0345

Kainuun liikunnanopettajat ry.

Pj. Erkki Välikangas, e-mail: erkki.valikangas(at)kajaani.fi, p. 050-553 5945
Siht. Tuovi Kaukoniemi, e-mail: tuovi.kaukoniemi(at)kajaani.fi, p. 0400-787 847

Kuopion seudun liikunnanopettajakerho

Yhteyshenkilö: Harri Tiilikainen, e-mail: harri.tiilikainen(at)opedu.kuopio.fi

Kymenlaakson liikunnanopettajat ry.

Pj. Jarno Parkkinen e-mail: jarno.parkkinen(at)edukouvola.fi, p. 040-506 7085
Siht. Sami Vastamäki, e-mail: sami.vastamaki(at)edukouvola.fi, p. 040-558 9407

Lahden seudun Liikunnan ja Terveystiedon Opettajat ry.

Pj. Eeva Kanerva-Loeher, e-mail: eevaloehr(at)gmail.com, p. 050-436 6681
Siht. Minna Jämsen, e-mail: minna.jamsen(at)edu.lahti.fi, 040-727 8214

Mikkelin seudun Liikunnaopettajakerho

Pj. Kalle Bäck, e-mail: kalle.back(at)opettaja.fi, p. 040-5907 479
Siht. Anna Anttonen, e-mail: anna.anttonen(at)ristiina.fi, p. 040-512 1175

Oulun Seudun Liikunnan ja Terveystiedon Opettajat ry (OSLO ry)

Pj. Minna Pessala, e-mail: minna.pessala(at)eduouka.fi, p. 050-303 4252
Siht. Marja Mäki, e-mail: marja.maki(at)muhos.fi, p. 040-550 8474

Porvoon Seudun liikunnanopettajat ry

Pj. Suvi Hanttu, e-mail: mononsu(at)gmail.com, p. 050-404 9617
Siht. Laura Vepsäläinen, e-mail: laura.vepsalainen(at)porvoo.fi, p. 041-465 5354

Salon seudun liikunnanopettajat ry.

Pj. Ari Ylä-Mononen, e-mail: ari.ylamononen(at)salo.fi  p. 044-788 6126
Siht. Tapio Koivisto, e-mail: tapio.koivisto(at)salo.fi, p. 044-295 5505

Savonlinnan seudun liikunnan ja terv.tiedon opettajajien kerho

Pj. Satu Ovaska, e-mail: satu.ovasta(at)savonlinna.fi, p. 050-567 4210
Siht. Salla Pulkkinen, e-mail: salla.pulkkinen(at)savonlinna.fi  p. 050-368 2286

Tampereen seudun liikunnan ja terveystiedon opettajat ry.

Pj Eero Rahomäki, e-mail: erahomaki(at)gmail.com p. 040-827 4708
Siht. Joonas Kalari, e-mail: joonas.kalari(at)gmail.com, 040-754 7064

Turun seudun liikunnanopettajat ry.

Pj Eva-Greta Snäll, e-mail: eva-greta.snall(at)turku.fi , p. 040-829 4429
Siht. Laura Samooja, e-mail:

Vaasan Liikunnanopettajakerho

Yhteyshenkilö: Mari Silvennoinen, e-mail: mari.silvennoinen(at)edu.vaasa.fi, p. 0400-567 861

Aurinkorannikon liikunnan ja terveystiedon opettajien kerho

Pj Heleena Kullas, e-mail: heleenakullas(at)hotmail.com
Yhteyshenkilö: Seija Tanhuanpää, e-mail: seija.tanhuanpaa(at)suomalainenkoulu.net