Kerhot

Liikunnanopettajakerhot ja -yhdistykset

Liiton sääntöjen 5 §:n mukaan "jäsenet voivat muodostaa rekisteröityjä tai rekisteröimättömiä paikallisyhdistyksiä. Paikallisyhdistyksen varsinaisiksi jäseniksi voivat liittyä toiminta-alueella asuvat Liikunnan ja Terveystiedon Opettajat ry:n jäsenet ja ulkojäseniksi kaikki alueella liikuntaa opettavat opettajat. Yhdistyksen hallitus voi hyväksyä myös muita henkilöitä ulkojäseniksi." Yksi näkyvimmistä yhteistyömuodoista kerhojen ja liiton välillä on eri puolilla Suomea järjestettävät täydennyskoulutustilaisuudet.

Espoon Liikunnanopettajakerho

Pj. Heikki Saloranta, e-mail: heikki.saloranta(at)espoo.fi, p.050-563 1006
Siht. Soila Saarnio, e-mail: soila.saarnio(at)espoo.fi, p. 050-563 7114

Helsingin seudun Liikunnan ja Terveystiedon Opettajat ry.

Pj. Heli Hämälälinen, e-mail: hslo2015(at)gmail.com, p. 040-8454375
Siht. Kirsi Kukkola, e-mail: kirsi.kukkola(at)eduvantaa.fi p. 040-843 3142

Hyvinkään seudun Liikunnanopettajakerho

Pj. Reetta Rautio, e-mail: reetta.rautio(at)hyvinkaa.fi, p. 0400-871 864

Hämeenlinnan seudun liikunnanopettajat ry.

Pj Esa Eskelinen, e-mail: esa290(at)gmail.com, p. 040-512 5030
 

Jyvässeudun liikunnanopettajat ry.

Pj. Kasper Salin, e-mail: kasper.salin(at)jyu.fi, p. 050-5757 479
Siht. Eero Kauppi, e-mail: eero.kauppi(at)jkl.fi p. 040-718 5667

Kainuun liikunnanopettajat ry.

Pj. Erkki Välikangas, e-mail: erkki.valikangas(at)kajaani.fi, p. 050-553 5945
 

Kuopion seudun liikunnanopettajakerho

Yhteyshenkilö: Harri Tiilikainen, e-mail: harri.tiilikainen(at)opedu.kuopio.fi, p. 0400-978 400

Kymenlaakson liikunnanopettajat ry.

Pj. Jarno Parkkinen e-mail: jarno.parkkinen(at)edukouvola.fi, p. 040-506 7085
Siht. Sami Vastamäki, e-mail: sami.vastamaki(at)edukouvola.fi, p. 040-558 9407

Lahden seudun Liikunnan ja Terveystiedon Opettajat ry.

Pj. Eeva Kanerva-Loeher, e-mail: eevaloehr(at)gmail.com, p. 050-436 6681
Siht. Minna Jämsen, e-mail: minna.jamsen(at)edu.lahti.fi, 040-727 8214

Mikkelin seudun Liikunnaopettajakerho

Pj. Kalle Bäck, e-mail: kalle.back(at)edu.mikkeli.fi, p. 040-590 7479
 

Oulun Seudun Liikunnan ja Terveystiedon Opettajat ry (OSLO ry)

Pj. Eeva Ponto, e-mail:eeva.ponto(at)eduouka.fi, p.040 596 6063
Siht. Johanna Korkala, e-mail: johanna.korkala(at)eduouka.fi, p. 040 577 7191

Porvoon Seudun liikunnanopettajat ry

Pj. Suvi Hanttu, e-mail: mononsu(at)gmail.com, p. 050-404 9617
Siht. Laura Vepsäläinen, e-mail: laura.vepsalainen(at)porvoo.fi, p. 041-465 5354

Salon seudun liikunnanopettajat ry.

Pj. Ari Ylä-Mononen, e-mail: ari.ylamononen(at)salo.fi  p. 044-778 6126
Siht. Tapio Koivisto, e-mail: tapio.koivisto(at)salo.fi, p. 044-295 5505

Savonlinnan seudun liikunnan ja terv.tiedon opettajajien kerho

Pj. Satu Ovaska, e-mail: satu.ovasta(at)savonlinna.fi, p. 050-567 4210
Siht. Salla Pulkkinen, e-mail: salla.pulkkinen(at)savonlinna.fi  p. 050-368 2286

Tampereen seudun liikunnan ja terveystiedon opettajat ry.

Siht. Joonas Kalari, e-mail: joonas.kalari(at)gmail.com, 040-754 7064

Turun seudun liikunnanopettajat ry.

Pj Eva-Greta Snäll, e-mail: eva-greta.snall(at)turku.fi , p. 040-829 4429
Siht. Laura Samooja, e-mail: laura.samooja@paimio.fi, p. 040-776 3471

Vaasan Liikunnanopettajakerho

Yhteyshenkilö: Mari Silvennoinen, e-mail: mari.silvennoinen(at)edu.vaasa.fi, p. 0400-567 861

Aurinkorannikon liikunnan ja terveystiedon opettajien kerho

Pj Heleena Kullas, e-mail: heleenakullas(at)hotmail.com, p. 040-413 6147
Yhteyshenkilö: Seija Tanhuanpää, e-mail: seija.tanhuanpaa(at)suomalainenkoulu.net, p. 040-574 0463